Na co myslet před stavbou zimní zahrady

Účel zimní zahrady

Před tím, než se pustíme do stavby zimní zahrady, musíme zvážit, jak často budeme v zimní zahradě pobývat, jestli ji chceme užívat celoročně nebo jen sezónně, a jaké květiny do zimní zahrady umístíme.

Sezónní zimní zahrada

Taková zimní zahrada využívá konstrukci s tzv. nepřerušeným tepelným mostem. Místnost se nevytápí. Je vhodná pro pěstování rostlin, je možné v ní posedět s  přáteli.

 

Celoroční zimní zahrada

Tato zimní zahrada plní funkci obytného prostoru, je vytápěná, má dlouhou životnost. Její nevýhodou je vyšší pořizovací cena než u sezónní zimní zahrady.

Orientace zimní zahrady

Musíme zvážit, na jakou světovou stranu zimní zahradu orientujeme, a podle toho vybíráme typ větrání, případného vytápění nebo stínění. Tepelná izolace je velmi důležitá, protože teplotní výkyvy během roku by neměly výrazně ovlivnit klima uvnitř zimní zahrady.

Tvar zimní zahrady

sezónní zimní zahrady, kde se ke konstrukci využívají hliníkové profily, je tvar variabilní. Vycházet musíme z proporcí vlastního domu a účelu zahrady. Tvar zimní zahrady vychází vždy z požadavků zákazníka a je individuálně zpracován.

Stínění zimní zahrady

Při orientaci zimní zahrady na slunnou stranu je potřeba se zamyslet, jakým způsobem vyřešíme stínění. Slunce pálí celou dobu na prosklení a teplota uvnitř zimní zahrady se neustále zvyšuje. Při výběru stínění vycházíme z účelu, k jakému budeme zimní zahradu používat, a z  její orientace na světovou stranu.

Hliníková pergola - vkusná zimní zahrada

Při výběru zimní zahrady vždy zvažujeme finanční stránku. Nabízeným řešením konstrukce, která je cenově výhodná, jednoduchá designem a nadčasová, je hliníková pergola.  Hliníkové profily jsou bezúdržbové, výplň bočních stěn je polykarbonátem dle přání zákazníka a variabilita způsobu otevírání je takřka neomezená.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy