Porovnání dřevěné a hliníkové pergoly

Rádi byste si pořídili novou pergolu, ale stále se rozhodujete, zda zvolit dřevěnou nebo pergolu z hliníkových profilů?

Odpověď je velmi jednoduchá, vysvětlíme vám výhody hliníkové pergoly.

Hliníkové slitiny se v poslední době hojně používají především na zastřešení teras, zimních zahrad, bazénů, garážových stání. Jejich obliba roste. Mají spoustu výhod oproti dřevěným pergolám.

Proč zvolit pergolu z hliníku?

  • Minimální údržba

O hliníkové pergoly se nemusíte téměř starat. Odpadá vám každoroční nátěr, ať už se jedná a vyblednou barvu nebo nátěr proti škůdcům, jako tomu je u pergol dřevěných. Stačí vzít vodu a saponát a pergolu jednou za čas omýt, aby byla zase jako nová.

  • Velmi dlouhá životnost

Hliníkové slitiny jsou odolné vůči počasí, tím je zajištěna jejich dlouhá životnost.

  • Moderní a universální vzhled

Nemusíte se bát, že se hliníková pergola nebude právě k vašemu domu hodit. Její vzhled je universální, takže se hodí jak k pasivnímu domu tak ke klasickému baráčku.

  • Perfektní rozšíření obytného prostoru

Další velkou výhodou je to, že získáte prostor navíc k vašemu stávajícímu domečku. Můžete trávit svůj volný čas s přáteli u grilování nebo si dát pod pergolu fotbálek.

  • Ochrana terasy

Máte-li terasu postavenou z nějakého choulostivého dřeva, naše hliníkové pergoly ji skvěle ochrání

Společnost Alcentrum nabízí tři druhy hliníkových pergol

  • ECO

Varianta ECO je pro zákazníky, kteří hledají jednoduchou pergolu s nízkou cenou. Nabízíme ji v 15 různých rozměrech a v barvách bílá nebo antracit.

  • PROFI

Chcete-li si zvolit zlatou střední cestu, je právě pro vás varianta PROFI ideální. Je to kompromis mezi cenou a kvalitou. Vyrábíme ji ve 20 různých provedeních.

  • DELUXE

Naše nejkvalitnější pergola DELUXE je vyráběna z luxusních materiálů ze speciálně zesílených profilů a dodávána dohromady s bezpečnostním sklem.

Kde a jak si můžete hliníkovou pergolu objednat?

Kontaktujte nás, rádi vám poradíme, vše vysvětlíme, eventuálně si domluvíme setkání na vaší zahradě, abychom mohli domluvený projekt rychle zrealizovat.