Srovnání dřevěné a hliníkové pergoly

Jak se liší dřevěná pergola a hliníková pergola?

Rozměry zastřešení terasy

Dřevěné trámy mají jistě jiné užitné vlastnosti než hliníkové profily, ze který je vyrobena hliníková pergola.

 Při rozhodování musíte vzít v potaz rozměr terasy, kterou chcete zastřešit, a  zvážit, jestli na takový rozměr je dřevěná pergola vhodná.

U hliníkové pergoly se při šířce zastřešení terasy do 4m používají 2 sloupy. Nad 4m se použijí 3 sloupy.
U dřevěné terasy je nutné vzít v úvahu typ dřeva, ze kterého je pergola vyrobená a jeho nosnost.

 

DSC00078Způsob údržby pergoly

Srovnáme-li způsob údržby dřevěné a hliníkové pergoly,  jednoznačně dojdeme k závěru, že starat se o hliníkovou pergolu je mnohem snazší.

Díky způsobu úpravy hliníkových profilů již z výroby, kdy se opatřují vypalovanou barvou Komaxit, je údržba hliníkové pergoly úplně snadná. Stačí opláchnout vodou a je zase čistá. Nic nenatíráte.

U dřevěné pergoly musíte nejméně jednou za dva roky myslet na to, že je potřeba obrousit oprýskaná místa, celou konstrukci kartáčem očistit a znovu natřít. Rozhodnete-li se změnit barvu, pak vás čeká broušení celé konstrukce.

Střešní krytina na pergolu

U hliníkových pergol se používá jako střešní krytina buď polykarbonát nebo bezpečností sklo, záleží na provedení. Obě verze vkusně doplňují moderní a  jednoduchý design hliníkových pergol.

Chcete-li pořídit střešní krytinu na dřevěnou pergolu, pak můžete také zvolit polykarbonát, ale ten už naruší přirozený a přírodní vzhled dřevěné pergoly. Nebo si necháte jako střechu pouze trámky s tím, že obrostou popínavými rostlinami. Bohužel toto řešení nezabrání v průniku vody během deště.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy