TECHNICKÉ PARAMETRY HLINÍKOVÉ ZIMNÍ ZAHRADY

Konstrukce hliníkové zimní zahrady

Konstrukci sezónní zimní zahrady tvoří tzv. profily bez přerušených tepelných mostů z trvanlivých hliníkových slitin a povrchovou úpravou z práškové vypalované barvy KOMAXIT.

Spojovací materiál

Spojovací materiál použitý na hliníkových přístřešcích je vyroben z kvalitního nerezu.

Zasklívací materiál obvodového zasklení

Mezi standardní zasklívací materiál patří u zimních zahrad izolační dvojsklo o celkové tloušťce 16 mm. Nebo ve stejné ceně je možné použít bezpečnostní sklo o síle 6 mm. Záleží jen na Vás, zda dáte přednost o něco lepšímu tepelně izolačnímu komfortu a nebo bezpečnosti. Jelikož se jedná o tzv. studený - sezonní systém zimních zahrad, tak si dovolujeme upozornit, že tento systém není vhodný tam kde je požadavek na permanentní vytápění interiéru zimní zahrady v zimním období.

Image

CO SI PŘEDSTAVIT POD POJMEM SEZONNÍ ZIMNÍ ZAHRADA?

Sezonní zimní zahrady jsou konstruovány z profilů bez přerušených tepelných mostů. Toto řešení nemá stejné tepelně izolační hodnoty jako například klasická hliníková okna s trojskly ve Vašem domě. Jedná se o výrazně levnější řešení než u systémů s přerušeným tepelným mostem pro tzv. celoroční zimní zahrady.

Sezonní zasklení používáme v kombinaci se střechou naši hliníkové pergoly, která je rovněž z profilů bez přerušeného tepelného mostu. Tedy kombinovat naši střechu s obvodovým zasklením s přerušeným tepelným mostem by nebylo vhodné a rozumné řešení. Při volbě zimní zahrady je důležité uvědomit si zejména to, zda budete do interiéru zimní zahrady přivádět vytápění z topné soustavy Vašeho domu a to případně radiátory nebo podlahové topení. Pokud nad touto variantou neuvažujete, pak je pro Vás ideálním řešením sezonní zimní zahrada. Pokud jste rozhodnuti, že budete zimní zahradu vytápět, tak je nutné zvolit celoroční zimní zahradu. Ty však nejsou součástí naši nabídky řešení.

Musíme objednat pouze standardní rozměr hliníkové zimní zahrady?

Hliníkové zimní zahrady vyrábíme nejen ve standardních velikostech, které můžete najít v našem eshopu. Pokud byste potřebovali nestandardní zimní zahradu na míru, kontaktujte nás. Při kalkulaci ceny se však postupuje tak, že je pro nás určující nejbližší větší rozměr.

 

Jaká je stavební připravenost pro montáž?

Pro zimní zahradu je nutné vybudovat obvodové základové pásy pro kotvení obvodového zasklení a to dle našich nákresů po zaměření technikem. Dále je nutné umožnit pro montáž připojení do elektrické sítě.

 

Jaké jsou barevné odstíny pro zimní zahrady?

Standardní barevné odstíny jsou bílá RAL 9010, stříbrná RAL 9006, hnědá RAL 8017, antracit RAL 7016. Samozřejmě jsme schopni zajistit také zakázkové lakování dle vzorníku barev RAL (až 200 odstínů). Zde je však nutné počítat s příplatkem cca 15 % za zakázkové lakování profilů. Vždy je výhodnější volit standardní skladové dekory řešení.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy