Ušetřete na topení díky zimní zahradě

Zimní zahrada šetří peníze

Zimní zahrada je prostor v rámci domu, který je obestavěný prosklenými stěnami, z nichž některé mohou mít otevíratelné části. Tím, že se vytvoří takový prostor, získává dům skvělou termo-izolační jednotku, která šetří peníze jak v  létě tak v zimě.

Zimní zahrada v zimě

Umístěním zimní zahrady na jih, případně jiho-západ, získáváme v zimě tolik cenné sluneční světlo a teplo, které se v zimní zahradě kumuluje a dotápí vnitřní místnosti za ní.

Samozřejmě v zimním období nemusí slunce svítit tolik dní, kolik bychom si přáli, ale ani tyto podmínky neomezují využití zimní zahrady.  Tím, že se k prosklení používá sklo s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, nemusíme se bát úniku vytvořeného tepla z vnitřních místností domu ven.

Zimní zahrada vytváří tepelnou bariéru mezi vnitřkem a venkem a svojí schopností kumulace teplého vzduchu brání ochlazování domu.

Zimní zahrada v létě

Jestliže jsme se rozhodli umístit zimní zahradu směrem na jih, v létě se bude tento prostor zahřívat. Proto je velmi vhodné myslet na takové zastínění zimní zahrady, které zabrání přílišnému přehřátí. Vhodným zastíněním prosklení zimní zahrady docílíme vzniku izolační jednotky, která během horkých dnů zabrání vnikání horkého vzduchu do domu. V létě šetříme na provozu klimatizace.

Zimní zahrada vkusně doplňuje dům

Díky široké nabídce barev a provedení si můžete vybrat přesně takový vzhled zimní zahrady, která vám bude vyhovovat a bude svým designem ladit s vaším domem.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy