Altán do zahrady i k domu

Altán do zahrady i k domu

Z počátku jara a blížícím se létem se mimo prací na zahrádce můžete zaobírat otázkou, jak si užívat o volný čas. Záleží na velikosti pozemku a místě, kde si chcete místo k odpočinku umístit, ale v případě altánu to je v podstatě jedno.

Zahradní altán můžete umístit do blízkosti domu i doprostřed své zahrady, je to jen na vás. To samé platí i o velikosti vašeho altánu, je však dobré se poradit s odborníky nad jeho optimální velikostí, dle vaši očekávané využitelnosti. Přeci jen budete mít altán na dlouhou řadu let. Stejné je to i s materiálem, kterých je možné využít také širší množství (dřevěné, hliníkové profily…) dle toho, kolik času budete chtít i vy údržbě altánu věnovat.

Jaký materiál na altán si vybrat?

Výše jsme zmínili dva nejvíce využívané materiály pro stavbu altánů, každá z nich má své výhody i nevýhody. Rozhodnutí bude nakonec na vás, každopádně je vždy dobré se o preferované variantě poradit s odborníky, kteří dané materiály znají a řeknou vám jejich specifika.

Dřevěné altány se hodí k domům starších typů, do okolí zahrad i novostavbám, pokud se dobře kombinují s typem domu.
Jejich výhodou je přírodní vzhled a splynutí s krajinou.
Nevýhodou dřevěných altánů je následní náročná péče na jejich údržbu, kdy se jednou za čas musí odrbat a znovu natřít speciálními laky nebo oleji. Toto celou stavbu dále prodražuje.

Altány z hliníkových profilů mohou působit moderně a tak se i u nich musí dbát na to, aby zapadl typu domu. Jelikož však hliníkový materiál nabízí širokou škálu barevných provedení, tak ho lze přizpůsobit do širokého spektra prostředí. Hliníkový materiál navíc nepotřebuje speciální úpravy v průběhu let, stačí pouze voda na jeho opláchnuté od běžného prachu.
Nevýhoda hliníkového materiálu může být jen pocitová, když toužíte více po přírodním materiálu dřeva.

Altán z hliníkových profilů

K výběru vám nabízí celou škálu barevných kombinací, stejně tak i dost možností krytin. Rozhodnuté, jak váš altán bude nakonec vypadat tak máte jen vy.
Společnost Alcentrum, s.r.o., která s hliníkovými profily pracuje již řadu let, pro vás může být vhodným partnerem pří realizaci hliníkového altánu. Ve své nabídce mají více modelových řad a tak dokáží uspokojit širokou škálu požadavků jednotlivých zákazníků.

Řada ECO - nejlevnější hliníkové zahradní altány v bílém RAL 9010 a antracit RAL 7016 odstínu. Tyto levné hliníkové zahradní altány se skvěle hodí k populárním bílým plastovým oknům a dveřím.

Řada PROFI - představuje vynikající poměr ceny a kvality. Tyto hliníkové zahradní altány najdete v nabídce ve 4 základních odstínech bílá, antracit, hnědá a stříbrná či v dalších dekorech dle vzorníku RAL.

Řada DELUXE - nabízí to nejluxusnější provedení zahradní altány z hliníkových profilů. Můžete si ji objednat v odstínech bílá, antracit, hnědá či stříbrná a dalších barvách dle vzorníku RAL.

V případě zájmu o konzultaci nebo nabídku neváhejte kontaktovat jejich obchodní oddělení, kde vám vždy rádi a profesionálně poradí nebo zkonzultují vaše představy.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy