Slaďte svou zimní zahradu a přístřešek nad dveře s dekorem oken a dveří

Slaďte svou zimní zahradu a přístřešek nad dveře s dekorem oken a dveří

Aby zimní zahrada dobře sloužila svému majiteli, musí splňovat čtyři základní kritéria. Navazovat na obytnou část domu, mít orientaci na jih, západ nebo jihozápad, okna by měla mířit do zahrady či zeleně a vhodnou konstrukci.

Ne nadarmo jsou využívány zimní zahrady již několik staletí. V jejich klima je dobře jak rostlinám, tak lidem. Avšak nároky lidí a rostlin jsou mimo letní sezonu odlišné, zatímco lidem by vyhovovala vyšší teplota kolem 23 stupňů, rostlinám naopak vyhovují chladnější teploty pro odpočinek při vegetačním klidu.

Sezónní, nevytápěné zimní zahrady jsou v kurzu

Větší část majitelů zimních zahrad volí nevytápěnou variantu. Jednak se jedná o levnější druh stavby a druhak se dá snadno využít zimních slunečních paprsků k částečnému ohřátí stěn a střechy zimní zahrady.

Vhodné rostliny do nevytápěných zimních zahrad

Pro nevytápěné zimní zahrady volte spíše rostliny, které potřebují v zimně odpočívat v chladu a teploty mezi pěti až deseti stupni jim maximálně vyhovují. Jde například o muškáty, oleandry, juku, různé druhy citrusů, fíkovníky a mnoho dalších rostlin.

Ideální materiál pro výrobu zimních zahrad

Zimní zahrady jsou vyráběny z materiálů jako je plast, hliník nebo dřevo, stejně jako okna. Výrobní společnosti dávají přednost před dřevem a plastem hliníkovým slitinám. Jsou subtilnější, pevné a mají dlouhou životnost. Hliník je ideální pro různé dekorování a barevné variace. Díky stříkané práškové barvě Komaxit můžete svou hliníkovou zimní zahradu dokonale sladit s exteriérem vašeho domu, respektive k barvě vašich oken a dveří.

Malé a přesto velmi praktické

Společně se zimní zahradou si můžete nechat vyrobit hliníkový přístřešek nad vchodové dveře. Jedná se o zcela praktickou stavbu, kterou oceníte především v případě, kdy bude silně pršet nebo sněžit. Jistě oceníte, že klíče od domu můžete hledat v suchu. Ideální je spojit přístřešek se závětřím, kdy je doplněna jedna nebo obě boční strany přístřešku. Takto zajištěný vchod vám poskytuje ochranu před bočním větrem nebo navátým sněhem.

Hliníkové přístřešky všeho druhu

Naše společnost Alcentrum, s.r.o. poskytuje své služby zákazníkům již od roku 2008. Vždy je naším cílem vyjít maximálně vstříc zákazníkovým požadavkům a potřebám. Na místo realizace se jezdíme osobně podívat, abychom prostor správně zaměřili a našli ideální řešení. Kontaktujte nás, vytvoříme pro vás nezávaznou cenovou nabídku a zodpovíme všechny vaše otázky. U nás si vybere svůj hliníkový přístřešek opravdu každý.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy